Weekend w Wilnie

weekend w Wilnie Weekend w Wilnie Szybki wyjazd gdzieś w interesujące miejsce podczas trwania słonecznego weekendu staje się coraz częściej doskonałym sposobem doładowania wewnętrznych akumulatorków. Jest on tym bardziej wskazany, jeśli będzie organizowany przez kogoś, kto w profesjonalny sposób potrafi przygotować nasza "małą wycieczkę". Wybór miejsca jest jednym z kluczowych czynników wpływających na odniesienie zadowolenia z naszej podróży. Miejsc i kierunków wyboru wyjazdu jest w zasadzie tak wiele jak wielu będzie wyjeżdżających. Jedni decydują się na wybór jakiegoś niezwykle popularnego, w miarę taniego miejsca w naszym kraju, jeszcze inni stawiają na droższy acz ciekawy wyjazd zagraniczny. Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście możliwość połączenia obu cech w jedno, czyli wybranie taniego wyjazdu zagranicznego w atrakcyjne miejsce.

Wilno na weekend

Doskonałym przykładem owego rozwiązania może okazać się spędzenie weekendu w uroczym i wciąż jeszcze mało znanym Wilnie, tym bardziej, że coraz więcej osób zaczyna przekonywać się osobiście, iż jest to jedno z wyjątkowo pięknych miast wschodniej Europy. Samo miasto jest otoczone starym lasem sosnowym, jego zwiedzanie zaczniemy jednak nie od lasu, lecz od zabytków i ulic znajdujących się w centrum Wilna.
Jedną z głównych atrakcji tego miasta jest bez wątpienia jego starówka. Już tylko sama wizyta w tym miejscu pozwoli nam przybliżyć dawne dzieje, które w nierozerwalny sposób związane są z naszą historią narodową. Wyjeżdżając na dwu lub trzydniową eskapadę każdy turysta będzie poszukiwał nadzwyczaj interesujących i arcyciekawych miejsc, których nie spotka w innym z krajów europejskich, a do takich miejsc należy niesamowicie prezentująca swoją kolekcję bezpłatna galeria bursztynu. W jej salach znajduje się mnóstwo ozdób z bursztynu oraz cennych znalezisk. Mając mało czasu a chcąc podziwiać panoramę Wilna warto pokusić się o krótką wspinaczkę na Górę Trzech Krzyży. Jak już sama nazwa wskazuje na szczycie góry znajdują się trzy krzyże symbolizujące męczeńska śmierć siedmiu zakonników z zakonu św. Franciszka. Zwiedzając Wilno można korzystać z dostępnych w Polsce przewodników książkowych lub zamówić usługi loklanego przewodnika. Przewodnik w Wilnie to przede wszystkim Polak mieszkający w Litwie, żyjący sprawami swojej małej ojczyzny i potrafiący ciekawie opowiadać o stolicy niepodległej Litwy.
Oczywiście atrakcji godnych polecenia jest całe mnóstwo, wielokulturowość Wilna pozwala na umieszczenie tego miejsca pośród wyjątkowo interesujących miast Litwy. Mając do wyboru wyjazd do zatłoczonego miasteczka na Mazurach lub wyjazd do pełnego zabytków, gwarnego i umiejącego wciągnąć Wilna, zastanówmy się, co wybrać tym razem.

Copyright © 2013   TOURPOL   wycieczki krajowe i zagraniczne   kontakt | nota prawna
Witryna internetowa wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies), wyłączyć ten mechanizm można w ustawieniach swojej przeglądarki, więcej na: polityka prywatnosci